Šilko priežiūra
Šilkas yra ypatingas audinys, kuris tviska savo prabanga ir suteikia malonumą ne tik kūnui, bet ir sielai, tačiau tuo pačiu reikalauja išskirtinės priežiūros. Kadangi šilkas yra 100% natūralus biopluoštas sudarytas iš baltymų, norint išsaugoti jo natūralias savybes ir ilgaamžiškumą, reikia laikytis tam tikrų taisyklių.
Plovimas
Visada rekomenduojame šilkinę skarelę plauti rankomis drugname vandenyje, nes šilkas netoleruoja karšto vandens, vandens temperatūra neturėtų būti aukštesnė nei 30 laipsnių. Ypatingai svarbu nenaudoti įprastų skalbiklių, nes juose yra šarminių medžiagų, kurios kenkia šilko audiniui. Naudokite specialias natūralias priemones skirtas šilkui, nenaudokite audinių minkštiklio. Po plovimo rekomenduojama šilką praskalauti vandeniu su keliais lašais acto. Actas pašalina šarmo likučius, kurie kenkia audiniui ir atstato natūralų šilko žvilgesį.
Džiovinimas
Šilko negalima dėti i džiovykles, negalima gręžti ar kitaip stipriai spausti audinio.
Vandens perteklių rekomenduojame pašalinti švariu rankšluosčiu, o džiovinti patiesus ant rankšluosčio plokštumoje.
Šilko negalima džiovinti tiesioginiuose saulės spinduliuose.
Lyginimas
Lyginkite šilką dar truputį drėgną iš išvirkščios pusės naudodami žemiausią lygintuvo temperatūrą(ne didesnę nei 200 laipsnių karščio). Visiškai sausas šilkas lyginasi gerokai sunkiau. Stenkitės nelaikyti lygintuvo prispaudę daugiau nei 5 sekundes. Šilkui lyginti puikiai tinka garintuvas, tačiau jo nereikėtų prispausti prie audinio, laikykitės saugaus atstumo.
Papildoma informacija
Ypatingai svarbu nenaudoti kvepalų tiesiai ant šilkinės skarelės, audiniui kenkia kosmetika.
Natūralus šilkas glamžosi, todėl prieš devėjimą rekomenduojame skarelę išlyginti, o vėliau laikyti supakavus dežutėje.
Tikimės, kad suteikta informacija palengvins Jums šilkinės skarelės priežiūrą.